לחתום על הסכם תיווך מקרקעין

לחתום על הסכם תיווך מקרקעין
תאריך: 25/02/2021

לחתום על הסכם תיווך מקרקעין

החוק מחייב את המתווך להחתים את הלקוח על הסכם תיווך מקרקעין, אחרת לא יהיה זכאי המתווך לדמי תיווך

מתווך מסביבת המגורים: 
חשוב לבחור מתווך שמכיר את סביבת מגורים בו נמצא הנכס (קבלת התרשמות אפילו ראשונית לגבי טיב מוסדות החינוך, תחבורה, מרכז קניות, חוגים לילדים וכיו"ב).

פרסום:
יש לבדוק באלו דרכים מפרסם המתווך את הנכסים המוצעים לציבור ואת מידת החשיפה הפרסומית של הנכסים המוצעים לתיווך: אינטרנט, עיתונים מקומיים וכיו"ב.

שירות אישי:
בחירת מתווך שיעניק לכם שירות אישי ונאמן, שיהיה זמין עבורכם לכל שאלה ו/או התייעצות.

שכר מתווך:
במכירת דירה שכר המתווך הוא עד 2% בתוספת מע"מ ממחיר השוק. בעסקת שכירות נוהג לבקש שכר טרחת בגובה דמי שכירות לחודש. מומלץ לא לשלם מראש על התיווך, אלא רק עת חתימה על ההסכם למכירה/או שכירות הנכס.

בלעדיות:
מתווך במקרקעין רשאי להסכים עם לקוח בדבר מתן בלעדיות למתווך לשירותי התיווך של הנכס, חוק המתווכים במקרקעין מגדיר את תקופת הבלעדיות בהתאם לנכס.

לדוגמא: תקופת הבלעדיות לעניין דירה לא תעלה על שישה חודשים מיום ההזמנה. במקרה שהצדדים החליטו על בלעדיות; הצדדים צריכים לחתום על הסכם בלעדיות בנפרד מהסכם תיווך במקרקעין. יש לציין, כי אם ניתנה למתווך בלעדיות, אולם בהסכם לא נקבעה תקופת הבלעדיות, תסתיים תקופת הבלעדיות לאותו מתווך בתום 30 ימים מן היום שבו חתם הלקוח על ההזמנה לשירותי תיווך.

לסיכום:
כלל זהב אשר רלוונטי לכל מי שמחפש בעל מקצוע אמין ומקצועי: קבלו המלצות מבני משפחה, מכרים קרובים בעלי ניסיון על מתווך העונה לדרישות לעיל.

מסמך זה אינו בבחינת חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או המלצה לנקוט או לא לנקוט בהליך משפטי.

שתפו את מאמר

פוסטים נוספים:

8 שאלות לפני רכישת בית בקיסריה

8 שאלות לפני רכישת בית בקיסריה

8 שאלות לפני רכישת בית בקיסריה אנשים קונים בתים מסיבות רבות: להיות קרובים יותר לעיסוקים שלהם, לקבל שטח נוסף למשפחה הולכת וגדלה, לצמצם שטח עקב

לחתום על הסכם תיווך מקרקעין

לחתום על הסכם תיווך מקרקעין

לחתום על הסכם תיווך מקרקעין החוק מחייב את המתווך להחתים את הלקוח על הסכם תיווך מקרקעין, אחרת לא יהיה זכאי המתווך לדמי תיווך מתווך מסביבת

וילות בקיסריה למכירה ולהשכרה

וילות בקיסריה למכירה ולהשכרה

וילות בקיסריה למכירה ולהשכרה, סי אנד אם נדלן קיסריה הינה חברה תיווך נדלן מובילה בקיסריה ומהמובילות בתחום נדלן היוקרתי בישראל, חברת סי אנד אם נדלן

דילוג לתוכן